Historia - festiwale piosenki


ROK 2016


XXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt.
Powróćmy do piękna w słowie i muzyce


pod patronatem
Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskego
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusza Foglera
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno
Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego


Organizator:
Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Współorganizator:
Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Mariusz Kowalski

Realizator dźwięku:
Roman Jastrzębski i Mariusz Kowalski

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Gaszyński Marek
Heering Krzysztof
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard -przewodniczący jury;
Sztompke Paweł - konferansjer;
Wolański Ryszard - konferansjer;
oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów:
Poznakowska Teresa
Rębowska Lucyna

Komisja Burmistrza Wyszkowa
Burmistrz scedował przyznanie nagród kierownictwu artystycznemu festiwalu.

Jury komplementarne sportowe:
Czarnecki Kazimierz
Soćko Danuta
Soćko Ryszard – przewodniczący jury komplementarnego;
Szalewicz Andrzej
Zieliński Władysław – protokolant;

Jury komplementarne organizatorów:
Abramczyk Honorata
Jarosz Arkadiusz
Kępka Adam
Oleksiak Cezary
Rębowska Paulina – przewodnicząca jury organizatorów;
Janusz Wultański
Iwona Wyszyńska – protokolant;

Jury laureatów:
Łukasz Juszkiewicz – zdobywca Grand Prix w Wyszkowie w 2015 r.;

Gwiazda Festiwalu - koncert:
Wanda Kwietniewska

Gwiazdy sportu:
Czarnecki Kazimierz – medalista Europy i olimpijski w podnoszeniu ciężarów.
Soćko Danuta i Soćko Ryszard – trenerzy kadry narodowej i olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn oraz ośrodka przygotowań olimpijskich w Siedlcach.
Szalewicz Andrzej – prezes PKOL w latach kiedy sportowcy odnosili wielkie sukcesy.
Zieliński Władysław – kajakarz, medalista olimpijska, świata i Europy.
Olczak Magdalena – mistrzyni Polski formacji latynoamerykańskiej.

NAGRODY

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand Prix – Julia Węgrowicz „Nie ma jak pompa”
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński – 10000 zł oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand Prix – Mariusz Wawrzyńczyk „Dziwny jest ten świat”
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

I Nagroda – Jagoda Różycka „Bossanowa do poduszki”
Fundator: Prezes ZAiKS Janusz Fogler – 4000 zł

II Nagroda – Piotr Zubek „Medytacje wiejskiego listonosza”
Fundator nagrody:
Dyrektor generalny ZAiKS Krzysztof Lewandowski – 3000

Nagroda – Zuzanna Rosa „Dzień dobry Mr Blues”
Fundator nagrody:
Sekretarz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS Anna Bierancka –
1000

Nagroda – Beata Kawczyńska „Zemsta”
Fundator nagrody:
Europoseł Jarosław Kalinowski – 500

Nagroda – Aleksandra Łodzińska „Poszłabym za tobą”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul – 500

Nagroda – Tomasz Baracz „Jej portret”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski – 500
Nagroda – Katarzyna Maziarczyk „Jednego serca”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500

Nagroda – Zespół Revolt „Niedziela będzie dla nas”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski – 500

Nagroda – Magdalena i Tomasz Muchla „Ktoś między nami”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik – 500

Nagroda – Katarzyna Nowak „Tylko mnie poproś do tańca”
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500

Nagrody przyznawane przez komisję burmistrza Wyszkowa (scedowane na jury artystyczne)

II Nagroda – Michał Kaczmarek „Sen o Warszawie”
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 3000

Nagroda – Marlena Nieckuła „Sing Sing”
Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Miasta Wyszkowa Elżbieta Piórkowska – 1000

Nagroda – Aleksandra Muszyńska „Wariatka tańczy”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Rady Miasta Wyszkowa Wojciech Rojek – 500

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie – Marcelina Mrazek „W innym lesie, w innym sadzie”
Fundator wyróżnienia:
Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

Wyróżnienie – Michał Kaczmarek „Sen o Warszawie”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

Wyróżnienie – Katarzyna Maziarczyk „Jednego serca”
Fundator wyróżnienia:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś

Wyróżnienie – Magdalena i Tomasz Muchla „Ktoś między nami”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

Wyróżnienie – Mariusz Wawrzyńczyk „Dziwny jest ten świat”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie – Mariusz Wawrzyńczyk „Dziwny jest ten świat”
Fundator wyróżnienia:
Minister Henryk Kowalczyk

Wyróżnienie – Michał Kaczmarek „Sen o Warszawie”
Fundator wyróżnienia:
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska

Wyróżnienie – Marcelina Mrazek „W innym lesie, w innym sadzie”
Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Wyróżnienie – Aleksandra Łodzińska „Poszłabym za tobą”
Fundator wyróżnienia:
Właściciel sklepu i serwisu komputerowego ZITCOM w Wyszkowie Paweł Kuchta

Wyróżnienie – Aleksandra Muszyńska „Wariatka tańczy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

Wyróżnienie – Natalia Tul „Sztuczny miód”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Wyróżnienia laureatów – Julia Węgrowicz „Nie ma jak pompa”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Nagroda Publiczności – Marcelina Mrazek „W innym lesie, w innym sadzie”
Fundator nagrody: Lidia Stępkowska – 500





więcej fotografii:

jurorzy »
wykonawcy »
finał »


ROK 2015


XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. Powróćmy do piękna w słowie i muzyce


pod patronatem


Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskego
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusza Foglera
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Doroty Sokołowskiej
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego



Organizator:
Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Współorganizator:
Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Mariusz Kowalski

Realizator dźwięku:
Roman Jastrzębski i Mariusz Kowalski

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Gaszyński Marek

Heering Wanda
Heering Krzysztof
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard -przewodniczący jury;
Sztompke Paweł - konferansjer;
Wolański Ryszard - konferansjer;
oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów:
Brzostowska Ewa
Krzepicki Kamil -protokolant;
Rębowska Lucyna

Komisja Burmistrza Wyszkowa


Kowalewska Aneta
Kowalski Mariusz
Marszał Leszek – przewodniczący jury komisji burmistrza;
Piórkowska Elżbieta
Rojek Wojciech


Jury komplementarne sportowe:
Czarnecki Kazimierz

Dołęga Daniel
Pisarewski Oleg
Rudkowski Wiesław
Soćko Danuta
Soćko Ryszard – przewodniczący jury komplementarnego;
Zieliński Władysław

Jury komplementarne organizatorów:
Abramczyk Karolina

Dąbkowska Martyna
Machla Katarzyna
Rębowska Paulina – przewodnicząca jury organizatorów;<

Jury laureatów:
Kuśmierczyk Bartosz – zdobywca Grand Prix w Wyszkowie w 2007 r.;


Gwiazda Festiwalu - koncert:
Danuta Błażejczyk

Gwiazdy sportu:


Czarnecki Kazimierz – medalista Europy i olimpijski w podnoszeniu ciężarów;
Dołęga Daniel – medalista mistrzostw Europy i świata w podnoszeniu ciężarów;
Pisarewski Oleg – zasłużony trener Rosji, wychowawca wielu mistrzów i rekordzistów świata w podnoszeniu ciężarów;
Rudkowski Wiesław – medalista Europy i olimpijski w boksie;
Soćko Danuta i Soćko Ryszard – trenerzy kadry narodowej i olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn;
Zieliński Władysław – kajakarz, medalista olimpijska, świata i Europy.

NAGRODY
Nagrody jury artystycznego:
Super Grand Prix Karolina Łopuch „Do widzenia Teddy”
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska – 10000 oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand Prix Łukasz Juszkiewicz Cyrk nocą”
Fundator nagrody:

Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

I NagrodaPiotr Zubek Szeptem
Fundator nagrody:

Prezes ZAiKS Janusz Fogler – 4000

II Nagroda Weronika Makowska „Na moście w Avignon”
Fundator nagrody:

Dyrektor generalny ZAiKS Krzysztof Lewandowski – 4000

III Nagroda Julia Węgrowicz „Modlitwa o miłość prawdziwą”
Fundator nagrody:

Sekretarz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS Anna Biernacka – 2000

Nagroda Magdalena Antczak Twój portret
Fundator nagrody:

Europosł Jarosław Kalinowski – 500

Nagroda – Katarzyna Nowak Nie wierz mi, nie ufaj mi
Fundator nagrody:

Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul – 500

Nagroda – Justyna Zuba Dla ciebie jestem sobą
Fundator nagrody:

Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500

Nagroda Kamil Czeszel Być może gdzie indziej
Fundator nagrody:

Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski – 500



Nagroda Zespół Slytherin Poszłabym za tobą
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński – 500



Nagroda Małgorzata Nakonieczna Powiedz stary, gdzieś ty był
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik – 500


Nagroda Zespół Paka Buziaka Małgośka
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500


Nagrody przyznane przez komisję burmistrza Wyszkowa:



II Nagroda Katarzyn Nowak „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody:

Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 3000

IV Nagroda Karolina Łopuch „Do widzenia Teddy”
Fundator nagrody:

Przewodnicząca Rady Miasta Wyszkowa Elżbieta Piórkowska – 1000

Nagroda Weronika Makowska „Na moście w Avignon”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Rady Miasta Wyszkowa Wojciech Rojek – 500




Wyróżnienia przyznane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):



WyróżnienieMałgorzat Nakonieczna „Powiedz stary, gdzieś ty był”<
Fundator wyróżnienia:

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat

WyróżnienieAleksander Podleś „Jak to dziewczyna”
Fundator wyróżnienia:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś

WyróżnienieŁukasz Juszkiewicz „Cyrk nocą”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

WyróżnienieKarolina Łopuch „Do widzenia Teddy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

Wyróżnienie Zespół Farcik „Sing Sing”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański


Wyróżnienia przyznane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):



WyróżnienieMałgorzata Nakonieczna „Powiedz stary, gdzieś ty był”
Fundator wyróżnienia:
Poseł Henryk Kowalczyk

WyróżnienieMateusz Miernik „Jej portret”
Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Wyróżnienie – Piotr Zubek „Szeptem”
Fundator wyróżnienia:
Właściciel sklepu i serwisu komputerowego ZITCOM w Wyszkowie Paweł Kuchta

WyróżnienieKatarzyna Nowak „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

WyróżnienieMonika Skibicka „Brzydcy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu „2012” Andrzej Rębowski

Wyróżnienie laureatówKarolina Łopuch „Do widzenia Teddy
Fundator wyróżnienia – kompozytor Janusz Koman

Nagroda Publiczności:


Katarzyna Nowak „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody: Lidia Stępkowska – 500

Nagroda Niespodzianka:
Karolina Łopuch „Do widzenia Teddy”
Fundator nagrody – Ryszard Wolański

Nagroda Mediów:
Justyna Janik „Jednego serca”
Fundator nagrody: „Kurier W” Redaktor Naczelna Janina Czerwińska





więcej fotografii:

jurorzy »
wykonawcy »
finał »


ROK 2014

XXI Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

pod patronatem:
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskego
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusza Foglera
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego


Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Heering Krzysztof
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard – przewodniczący jury;
Sztompke Paweł – konferansjer;
Wolański Ryszard – konferansjer;
oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów:
Nowosielski Grzegorz
Krzepicki Kamil – protokolant;
Rębowska Lucyna

Jury komplementarne – sportowe:
Czarnecki Kazimierz
Dołęga Marcin
Dołęga Marta – protokolant;
Piórkowska Elżbieta
Rudkowski Wiesław
Soćko Danuta;
Soćko Ryszard – przewodniczący jury komplementarnego;
Szalewicz Andrzej
Zieliński Władysław

Jury komplementarne – organizatorów:
Dąbkowska Martyna
Machla Katarzyna
Kmiołek Paula – protokolant;
Skoczeń Aleksandra
Wultański Janusz – przewodniczący jury organizatorów;
Rębała Renata
Rębowski Andrzej

Jury laureatów:
Piecowski Mateusz – zdobywca Super Grand Prix w Wyszkowie w 2013 r.;

Gwiazda Festiwalu – koncert:
Piotr Kuźniak

Gwiazdy sportu:
Czarnecki Kazimierz – medalista Europy i olimpijski w podnoszeniu ciężarów;
Dołęga Marcin – mistrz świata i Europy w podnoszeniu ciężarów;
Dołęga Marta – mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów;
Rudkowski Wiesław – medalista Europy i olimpijski w boksie;
Soćko Danuta i Soćko Ryszard – trenerzy kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet;
Sozański Henryk – lekkoatleta, prof. AWF Warszawa;
Szalewicz Andrzej – prezes PKOL (w latach 1991-1997);
Zieliński Władysław – kajakarz, medalista olimpijska, świata i Europy.

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand PrixDaria Zawiałow „Dziwny jest ten świat”
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski – 10000 zł
oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand PrixMałgorzata Nakonieczna „Tańczące Eurydyki”
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

Nagroda SpecjalnaMichał Kaczmarek „Nim przyjdzie wiosna”
Fundator nagrody:
Prezes ZAiKS Janusz Fogler – 4000

Nagroda SpecjalnaKarolina Łopuch „Kto tak ładnie kradnie”
Fundator nagrody:
Dyrektor generalny ZAiKS Krzysztof Lewandowski – 4000

I NagrodaSandra Mika „Dobranoc panowie”
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 3000

II Nagroda Aleksandra Łozińska „Moje jedynie marzenie
Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Miasta Wyszkowa Elżbieta Piórkowska – 1000

NagrodaDominika Sławik „Deszcz w Cisnej
Fundator nagrody:
Europosł Jarosław Kalinowski – 700

NagrodaBeata Kępa „Komu weselne dzieci”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul – 500

NagrodaTomasz Baracz „Uciekaj moje serce”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500

NagrodaMaryla Modzelan „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski – 500

NagrodaJoanna Soszyńska „Jednego serca”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński – 500

NagrodaŁukasz Gocławski „Małe tęsknoty”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik – 500

NagrodaIwona Kaczmarczyk „Wielka dama tańczy sama
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):

WyróżnienieMichał Kaczmarek „Nim przyjdzie wiosna”
Fundator wyróżnienia:
Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat

WyróżnienieDaria Zawiałow „Dziwny jest ten świat”
Fundator wyróżnienia:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś

WyróżnienieMałgorzata Nakonieczna „Tańczące Eurydyki”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

WyróżnienieMagdalena Wojak „Sen o Warszawie”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

WyróżnienieMaryla Modzelan „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

WyróżnienieMaryla Modzelan „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator wyróżnienia:
Poseł Henryk Kowalczyk

WyróżnienieKarolina Łopuch „Kto tak ładnie kradnie”
Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

WyróżnienieMichał Kaczmarek „Nim przyjdzie wiosna”
Fundator wyróżnienia:
Właściciel sklepu i serwisu komputerowego ZITCOM w Wyszkowie Paweł Kuchta

WyróżnienieMałgorzata Nakonieczna „Tańczące Eurydyki”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

WyróżnienieDaria Zawiałow „Dziwny jest ten świat”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu „2012” Andrzej Rębowski

Wyróżnienia laureatów (nagrody rzeczowe):
Maryla Modzelan „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Tomasz Baracz „Uciekaj moje serce”
Michał Kaczmarek „Nim przyjdzie wiosna”
Fundator wyróżnień:
Kompozytor Janusz Koman

Nagroda Publiczności:
Zespół K2B „Znamy się tylko z widzenia”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Wojciech Chodkowski – 500 zł.

Nagrody Niespodzianki
Maryla Modzelan „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody: „Baśniowa” Rybienko Leśne Danuta i Krzysztof Kowalewscy – 500 zł.
Maryla Modzelan „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody: Dyrektor ZS nr 3 w Wyszkowe Elżbieta Michalik – nagroda rzeczowa

Nagrody Mediów (nagrody rzeczowe):
Magdalena Wojak „Sen o Warszawie”.
Fundator nagrody: „Kurier W” Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
Daria Zawiałow „Dziwny jest ten świat”
Fundator nagrody: „Wyszków24” Redaktor Naczelny Arkadiusz Wróbel






więcej fotografii:

jurorzy »
wykonawcy »
finał »


ROK 2013

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce"

pod patronatem:

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki
Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski
Prezes Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusz Fogler
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski
Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski


Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Heering Krzysztof
Kondratowicz Janusz – przewodniczący komisji artystycznej
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard – przewodniczący jury
Wolański Ryszard – konferansjer festiwalu oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów
Borowiak Wojciech
Rębowska Lucyna – protokolant

Jury komplementarne – sportowe:
Dołęga Marta
Dołęga Marcin
Rudkowski Wiesław – protokolant;
Soćko Danuta;
Soćko Ryszard – przewodniczący jury komplementarnego

Jury komplementarne – organizatorów:
Chabirek-Pawlikowska Kamila;
Dąbkowska Marta;
Kulesza Patrycja;
Łada Marta;
Pujer Karolina
Salwin Agnieszka;
Wultański Janusz – przewodniczący jury organizatorów;
Rębała Renata – protokolant

Jury laureatów:
Magdalena Chołuj – zdobywczyni Super Grand Prix w Wyszkowie w 2012 r.;
Justyna Panfilewicz – zdobywczyni Super Grand Prix w Wyszkowie w 2009 r.;
Bartosz Kuśmierczyk – zdobywca Grand Prix w Wyszkowie w 2007 r.

Gwiazda Festiwalu – koncert:
Laureaci wyszkowskich festiwali: Magdalena Chołuj (2012), Justyna Panfilewicz (2009), Bartosz Kuśmierczyk (2007) z saksofonistą Marcinem Strusem.

Gwiazdy sportu:
Borowiak Wojciech – trener judo (Pawła Nastuli i innych);
Dołęga Marta – mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów;
Dołęga Marcin – mistrz świata i Europy w podnoszeniu ciężarów;
Rudkowski Wiesław – medalista Europy i olimpijski w boksie;
Soćko Danuta i Soćko Ryszard – trenerzy kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet;
Sozański Henryk – lekkoatleta, prof. AWF
Zieliński Władysław – kajakarz, medalista olimpijska, świata i Europy.
Wasiela Zygmunt – prezes PZPC, wiceprezydent Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów.

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand Prix – Mateusz Piecowski "Dzień dobry Mr. Blues"
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski – 10000 zł oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand Prix – Natalia Kowalska "Ktoś między nami"
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

I Nagroda – Barbara Smyk "Jej portret"
Fundator nagrody:
Prezes ZAiKS Janusz Fogler – 4000 zł

I Nagroda – Ali Al Ani "Podaruj mi trochę słońca"
Fundator nagrody:
Dyrektor generalny ZAiKS Krzysztof Lewandowski – 4000 zł

II Nagroda – Agata Grześkiewicz "W dziką jabłoń cię zaklęłam"
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 3000 zł

Nagroda Specjalna Mateusz Piecowski "Dzień dobry Mr. Blues"
Fundator:
Przewodniczący Komisji Artystycznej Festiwalu Janusz Kondratowicz – 1000 zł.

Nagroda – Sandra Mika "Karuzela z Madonnami"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Józef Biernacki – 1000 zł

Nagroda – Wioletta Kaczmarczyk "Wielka woda"
Fundator nagrody:
Europosł Jarosław Kalinowski – 500 zł

Nagroda – Daria Zawiałow "Chcę przy tym być"
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul – 500 zł

Nagroda – Kamil Czeszel "Płonie stodoła"
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500 zł

Nagroda – Doroty Zygadło "Wyszłam za mąż zaraz wracam"
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski – 500 zł

Nagroda – Karolina Łopuch "Cyrk nocą"
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński – 500 zł

Nagroda – Patrycja Mizerska "Nie widzę ciebie w mych marzeniach"
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500 zł

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie – Monika Krzysztofik "Tańczące Eurydyki"
Fundator wyróżnienia:
Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas

Wyróżnienie – Daria Zawiałow "Chcę przy tym być"
Fundator wyróżnienia:
Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha

Wyróżnienie – Kamil Czeszel "Płonie stodoła
Fundator wyróżnienia:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś

Wyróżnienie – Natalia Kowalska "Ktoś między nami"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

Wyróżnienie – Sandra Mika "Karuzela z Madonnami"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

Wyróżnienie – Wioletta Kaczmarczyk "Wielka woda"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie – Kamil Czeszel "Płonie stodoła"
Fundator wyróżnienia:
Poseł Henryk Kowalczyk
Wyróżnienie – Małgorzata Zygier "Zakochani są wśród nas"
Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Wyróżnienie – Natalia Kowalska "Ktoś między nami
Fundator wyróżnienia:
Właściciel sklepu i serwisu komputerowego ZITCOM w Wyszkowie Paweł Kuchta

Wyróżnienie – Marlena Nieckuła "Grande valse brillante"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

Wyróżnienie – Ali Al Ani "Podaruj mi trochę słońca"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu "2012" Andrzej Rębowski

Wyróżnienia laureatów (nagrody rzeczowe):
Patrycja Mizerska "Nie widzę ciebie w mych marzeniach"
Daria Zawiałow "Chcę przy tym być"
Wioletta Kaczmarczyk "Wielka woda"
Fundator wyróżnień:
Kompozytor Janusz Koman

Nagroda Publiczności:
Kamil Czeszel "Płonie stodoła"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Wojciech Chodkowski – 500 zł.

Nagrody Mediów (nagrody rzeczowe):
Wioletta Kaczmarczyk "Wielka woda".
Fundator nagrody: "Kurier W" Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
Zofia Banaszak "Nim przyjdzie wiosna"
Fundator nagrody: "Głos Wyszkowa" Redaktor Naczelny Maciej Sulima




więcej fotografii:

jurorzy »
wykonawcy »
finał »
inne »


ROK 2012

XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce"

pod patronatem:

Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusza Foglera
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego


Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Heering Krzysztof
Kondratowicz Janusz - przewodniczący komisji artystycznej
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard - przewodniczący jury
Wolański Ryszard - konferansjer festiwalu
oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów
Borowiak Wojciech
Krzepicki Kamil - protokolant
Rębowska Lucyna

Jury komplementarne - sportowe:
Migdal Ewa - protokolant
Rok Agata
Rudkowski Wiesław
Soćko Danuta
Soćko Ryszard- przewodniczący jury komplementarnego
Wasiela Zygmunt

Jury komplementarne - organizatorów:
Bieganowski Józef
Dymczyk Katarzyna
Kowalski Mariusz - protokolant
Stępkowska Lidia
Wiśniewski Marek - przewodniczący jury organizatorów
Wultański Janusz
Zwalińska Marta
Zwolińska Marzena

Jury laureatów:
Krzyżańska Aleksandra - zdobywczyni Super Grand Prix w Wyszkowie w 2011 r.

Gwiazda Festiwalu - koncert:
Wojciech Korda

Gwiazdy sportu:
Borowiak Wojciech - trener judo (Pawła Nastuli i innych);
Deluga Paweł - trener Mateusza Tryca (medalisty mistrzostw Polski w boksie);
Mizdal Ewa - mistrzyni i rekordzistka Polski w Podnoszeniu ciężarów;
Rok Agata - mistrzyni Polski w kat. młodzieżowej w podnoszeniu ciężarów;
Rudkowski Wiesław - medalista Europy i olimpijski w boksie;
Soćko Danuta i Soćko Ryszard - trenerzy kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet;
Sozański Henryk - prof. AWF
Wasiela Zygmunt - prezes PZPC, wiceprezydent Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów.

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand Prix - Magdalena Chołuj "Powiedz stary"
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski - 10000 zł
oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand Prix - Zespół "Szalone" "Kulig"
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski - 1000 Euro

I Nagroda - Sandra Mika "Obok nas"
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski - 3000 zł

II Nagroda - Marcin Staszek "Nie zadzieraj nosa"
Fundator nagrody:
Prezes ZAiKS Janusz Fogler - 2000 zł

Nagroda - Ewelina Babiarz "Nim zgaśnie dzień"
Fundator nagrody:
Dyrektor ZAiKS Witold Kołodziejski - 1000 zł

Nagroda - Anna Szatybełko "Kochać znaczy żyć"
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski - 1000 zł

Nagroda - Patrycja Mizerska "Modlitwa o miłość prawdziwą"
Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Justyna Garbarczyk - 1000 zł

Nagroda - Zofia Banaszak "Prośba o wyspy szczęśliwe"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Józef Biernacki - 1000 zł

Nagroda - Dorota Sacewicz "To był smuteczek nieduży"
Fundator nagrody:
Europosł Jarosław Kalinowski - 500 zł

Nagroda - Alicja Kuszowska "Chłopiec z drewna"
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski - 500 zł

Nagroda - Agata Kujawa "Damą być"
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski - 500 zł

Nagroda - Agnieszka Nastarowicz "Okularnicy"
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska - 500 zł

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie - Magdalena Chołuj "Powiedz stary"
Fundator wyróżnienia:
Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas
Wyróżnienie - Sandra Mika "Obok nas"
Fundator wyróżnienia:
Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha

Wyróżnienie - Anna Szatybełko "Kochać znaczy żyć"
Fundator nagrody:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki
Wyróżnienie - Agata Kujawa "Damą być"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

Wyróżnienie - Kamil Czeszel "Była to głupia miłość"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie - Anna Buczkowska "Nie wierz mi, nie ufaj mi"
Fundator wyróżnienia:
Poseł Henryk Kowalczyk

Wyróżnienie - Agata Kujawa "Damą być"
Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Wyróżnienie - Michał Babiarz "Natalie - piękniejszy świat"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Toyota Marki Beata Cygan

Wyróżnienie - Magdalena Chołuj "Powiedz stary"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

Wyróżnienie - Natalia Kaczorowska "Dziewczyna ze snu"
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu "2012" Andrzej Rębowski

Wyróżnienia laureatów (nagrody rzeczowe):
Patrycja Mizerska "Modlitwa o miłość prawdziwą"
Sandra Mika "Obok nas"
Anna Buczkowska "Nie wierz mi, nie ufaj mi"
Fundator wyróżnień:
Kompozytor Janusz Koman

Nagroda Publiczności:
Magdalena Chołuj "Powiedz stary"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Wojciech Chodkowski - 500 zł.

Nagrody Mediów (nagrody rzeczowe):
Natalia Kaczorowska "Dziewczyna ze snu"
Fundator nagrody: "Kurier W" Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
Sandra Mika "Obok nas"
Fundator nagrody: "Gulczewskie 4 pory" Sylwia Reszke i Krzysztof Maciąg Zbyszewski

Przedstawiciel FIDOF w Polsce Aleksander Pałac ufundował nominacje do udziału w festiwalach zagranicznych dla czterech pierwszych laureatów wskazanych przez jury artystyczne festiwalu. Nominowani laureaci uzyskują prawo do udziału w wybranym przez siebie festiwalu w ciągu roku z listy Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF.




więcej fotografii:

nagrodzeni »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2011

XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

pod patronatem:
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusza Foglera
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Heering Krzysztof
Kondratowicz Janusz – przewodniczący komisji artystycznej
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard – przewodniczący jury
Wolański Ryszard – konferansjer festiwalu
oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów
Borowiak Wojciech
Krzepicki Kamil – protokolant
Krzepicka - Wolf Wioletta
Rębowska Lucyna

Jury komplementarne – sportowe:
Petrich Henryk – przewodniczący jury komplementarnego
Rudkowski Wiesław
Soćko Danuta i Ryszard
Zieliński Władysław

Jury komplementarne – organizatorów:
Biernacki Józef
Garbarczyk Justyna – przewodnicząca jury organizatorów
Laskowski Artur
Mróz Adam

Jury laureatów:
Małgorzata Główka – zdobywczyni Super Grand Prix w Wyszkowie w 2010 r.
Bartosz Kuśmierczyk – zdobywca Grand Prix w Wyszkowie w 2007 r.
Olga Szomańska – zdobywczyni nagrody w 2000 r.

Gwiazda Festiwalu – koncert:
Połomski Jerzy

Gwiazdy piosenki:
Połomski Jerzy
Dąbrowski Andrzej
Zespół Partita (w składzie: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska-Niedzielko, Bronisław Kornaus, Andrzej Frajndt);

Gwiazdy sportu:
Borowiak Wojciech – trener judo (Pawła Nastuli i innych)
Petrich Henryk – medalista Europy, świata i olimpijski w boksie
Rudkowski Wiesław – medalista Europy i olimpijski w boksie
Soćko Danuta i Soćko Ryszard – trenerzy kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet
Zieliński Władysław – mistrz świata i brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand PrixAleksandra Krzyżańska z Gniechowic „Mechaniczna lalka”
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski – 10000 zł
oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand PrixTadeusz Seibert z Malborka „Jej portret”
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

Dwie równorzędne nagrody pierwsze:
I Nagroda Daria Zawiałow z Koszalina „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody:
Prezes ZAiKS Janusz Fogler – 3000

I Nagroda Zespół AIRAM z Malborka „Płonie stodoła”
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 3000

Nagroda Anna Szatybełko z Malborka „Gdybyś”
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski – 1000

Nagroda Dorota Sacewicz z Warszawy „Z kim ci będzie tak źle jak ze mną”
Fundator nagrody:
Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Damian Zdzisław Bocian – 1000

NagrodaMałgorzata Jeśmontowicz z Bytowa „Powiedzcie jemu”
Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Justyna Garbarczyk – 1000

Nagroda Kinga Jurkiewicz z Torunia „Ludzkie gadanie”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Józef Biernacki – 1000

NagrodaMonika Skibicka z Krążna „Dobranoc panowie
Fundator nagrody:
Europosł Jarosław Kalinowski – 500

NagrodaMonika Kruszyńska z Lipna „Radość najpiękniejszych lat”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500

NagrodaMałgorzata Nakonieczna z Kielc „Panienka z temperamentem
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):

WyróżnienieDaria Zawiałow z Koszalina „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator wyróżnienia:
Poseł Henryk Kowalczyk

WyróżnienieTadeusz Seibert z Malborka „Jej portret”
Fundator wyróżnienia:
Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall

WyróżnienieEmilia Hamerlik z Pieszyc „Śpiewam i gram”
Fundator wyróżnienia:
Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz

WyróżnienieAleksandra Krzyżańska z Gniechowic „Mechaniczna lalka”
Fundator nagrody:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

WyróżnieniePatrycja Mizierska z Bielawy „Wariatka tańczy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański

WyróżnienieDorota Sacewicz z Warszawy „Z kim ci będzie tak źle jak ze mną”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

WyróżnienieMonika Skibicka z Krążna „Dobranoc panowie
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

Wyróżnienie Paulina Lewandowska z Bartoszyc „Modlitwa”
Fundator wyróżnienia:
Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski

WyróżnienieDaria Zawiałow z Koszalina „Nie wierz mi nie ufaj mi”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu „2012” Andrzej Rębowski

Wyróżnienia laureatów (nagrody rzeczowe):
Daria Zawiałow „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Zespół AIRAM „Płonie stodoła”
Tadeusz Seibert „Jej portret”
Fundator wyróżnień:
Kompozytor Janusz Koman

Nagroda Publiczności:
Daria Zawiałow „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Wojciech Chodkowski – 500 zł.

Nagrody Mediów (nagrody rzeczowe):
Anna Dębska „Gorzko mi”
Fundator nagrody: „Kurier W” Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
Tadeusz Seibert „Jej portret”
Fundator nagrody: „Głos Wyszkowa” Redaktor Naczelny Maciej Sulima

Przedstawiciel FIDOF w Polsce Aleksander Pałac ufundował nominacje do udziału w festiwalach zagranicznych dla czterech pierwszych laureatów wskazanych przez jury artystyczne festiwalu. Nominowani laureaci uzyskują prawo do udziału w wybranym przez siebie festiwalu w ciągu roku z listy Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF.





więcej fotografii:

finał »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2010

XVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

 

pod patronatem:
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Janusza Fogler
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Heering Krzysztof
Kondratowicz Janusz – przewodniczący komisji artystycznej
Pałac Aleksander
Poznakowski Ryszard – przewodniczący jury
Wolański Ryszard – konferansjer festiwalu
oraz
Borowiak Wojciech
Krzepicki Kamil – protokolant
Krzepicka - Wolf Wioletta
Rębowska Lucyna

Jury komplementarne – sportowe:
Klejnowska Aleksandra Jadwiga
Petrich Henryk – przewodniczący jury komplementarnego
Rudkowski Wiesław
Soćko Danuta i Ryszard
Zieliński Władysław

Jury komplementarne – organizatorów:
Biernacki Józef
Kowalczyk Henryk – przewodniczący jury organizatorów
Mróz Adam
Sobczak Waldemar
Rębowski Andrzej

Jury laureatów:
Justyna Panfilewicz – zdobywczyni Super Grand PrIx w Wyszkowie w 2009 r.

Gwiazda Festiwalu
Cwynar Krzysztof

Gwiazdy sportu:
Borowiak Wojciech – trener judo (Pawła Nastuli i innych);
Klejnowska Aleksandra Jadwiga – podnoszenie ciężarów;
Petrich Henryk – medalista Europy, świata i olimpijski w boksie;
Rudkowski Wiesław – medalista Europy i olimpijski w boksie;
Soćko Danuta i Soćko Ryszard – trenerzy kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet;
Zieliński Władysław – mistrz świata i brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie.

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand Prix - Małgorzata Główka z Kielc „S.O.S”
Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski – 8000 zł
oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand Prix - Agnieszka Konarska z Kielc „Modlitwa III – Pozwól mi”
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

I Nagroda - Monika Kruszyńska z Lipna „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego – 3000

Nagroda - Bartłomiej Jakub Kawałek z Piotrowic „Leniwy diabeł”
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski – 1000

Nagroda - Łukasz Gocławski z Trzcianki „Już kąpiesz się nie dla mnie”
Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Małgorzta Ślesik-Nasiadko – 1000

Nagroda - Beata Kawczyńska z Koszalina „Bezsenność we dwoje”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Józef Biernacki – 1000

Nagroda - Magdalena Moczyńska z Konina „Modlitwa o miłość prawdziwą”
Fundator nagrody:
Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski – 800

Nagroda - Anna Szatybełko z Malborka „Gdzie ci mężczyźni”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500

Nagroda - Michalina Łabacz z Suwałk „Embarras
Fundator nagrody:
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne (nagrody rzeczowe):
Wyróżnienie - Sandra Rusin z Konina „Od nocy do nocy”
Fundator nagrody:
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Henryk Kowalczyk

Wyróżnienie - Agnieszka Konarska z Kielc „Modlitwa III – Pozwól mi”
Fundator nagrody:
Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall

Wyróżnienie - Katarzyna Pluta z Dziergowic „Karuzela z Madonnami”
Fundator nagrody:
Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz

Wyróżnienie - Małgorzata Główka z Kielc „S.O.S”
Fundator nagrody:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

Wyróżnienie - Dagmara Stanek z Małogoszczy „Jednego serca”
Fundator nagrody:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Roman Ludwiczuk

Wyróżnienie - Sylwia Olejniczak z Bielawy „Biedna”
Fundator nagrody:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha

Wyróżnienie - Marta Brząkała z Perzowa „Grande valse brillante”
Fundator nagrody:
Prezes Zarządu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Mieczysław Borowy

Wyróżnienie - Bartłomiej Jakub Kawałek z Piotrowic „Leniwy diabeł”
Fundator nagrody:
Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie - Małgorzata Główka z Kielc „S.O.S”
Fundator nagrody:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

Wyróżnienie - Monika Kruszyńska z Lipna „Nie wierz mi, nie ufaj mi”
Fundator nagrody:
Prezes Toyoty Marki Beata Cygan Przygońska

Wyróżnienie - Sandra Rusin z Konina „Od nocy do nocy”
Fundator nagrody:
Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski

Wyróżnienie - Agnieszka Konarska z Kielc „Modlitwa III – Pozwól mi”
Fundator nagrody:
Prezes Klubu „2012” Andrzej Rębowski

Wyróżnienia laureatów:
Sandra Rusin, Łukasz Gocławski i Łukasz Lipski
Fundator nagród:
Kompozytor Janusz Koman

Nagroda Publiczności:
Łukasz Gocławski „Już kąpiesz się nie dla mnie”
Fundator nagrody:
Joanna Pągowska

Nagroda Mediów
Bartłomiej Jakub Kawałek „Leniwy diabeł”.
Fundator nagrody:
„Kurier Wyszkowski” Redaktor Naczelna Janina Czerwińska

Przedstawiciel FIDOF w Polsce Aleksander Pałac ufundował nominacje do udziału w festiwalach zagranicznych dla wszystkich laureatów wskazanych przez jury artystyczne festiwalu. Nominowani laureaci uzyskują prawo do udziału w wybranym przez siebie festiwalu w ciągu roku z listy Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF.




więcej fotografii:

finał »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2009

XVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70
pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

Pod patronatem:
Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa ZAiKS Edwarda Pałłasza i Dyrektora ZAiKS Witolda Kołodziejskiego
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piota Nurowskiego
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Heering Krzysztof
Igras Elżbieta
Kondratowicz Janusz – przewodniczący komisji artystycznej
Kukulski Jarosław
Pałac Aleksander
Poznakowski Ryszard – przewodniczący jury
Wolański Ryszard - konferansjer festiwalu
oraz
Borowiak Wojciech
Sobczak Waldemar
Sieńkowska Dorota – protokolant
Rębowska Lucyna 

Jury komplementarne - sportowe:
Dmowski Jędrzej
Petrich Henryk – przewodniczący jury komplementarnego
Soćko Danuta i Ryszard
Trzaska Teresa
Wroński Andrzej
Zieliński Władysław

Jury komplementarne - organizatorów:
Biernacki Józef
Kędzierski Marek
Kowalczyk Henryk
Laskowski Artur – przewodniczący jury organizatorów
Rębowski Andrzej
Tolak Zofia

Jury laureatów:
Hoffman Tomasz – zdobywca I nagrody w Wyszkowie w 2008 r.
Kuśmierczyk Barosz – zdobywczyni Grand Prix w Wyszkowie w 2007 r.
Lenda Paulina – zdobywczyni Grand Prix w Wyszkowie w 2008 r.

Gwiazda Festiwalu:
Ksiądz Stefan Ceberek
Paulina Lenda

Gwiazdy sportu:
Borowiak Wojciech - trener judo (Pawła Nastuli i innych)
Soćko Danuta i Soćko Ryszard - trenerzy kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet
Wroński Andrzej – dwukrotny mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy z zapasach
Zieliński Władysław - mistrz świata i brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie

Nagrody jury artystycznego:

 Super Grand Prix - Justyny Panfilewicz ze Skierniewic  „Walczyk”
Fundator nagrody:
- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski - 8000 zł oraz  srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT (fundator klucza Starosta Powiatu Wyszkowskiego)

 Grand PrixMichał Grobelny ze Szczecina „Natalie – piękniejszy świat”
Fundator nagrody:
- Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik - 3000 zł

 I NagrodaŁukasz Gocławski z Trzcianki „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”
Fundator nagrody:
- Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski - 3000 zł

 NagrodaAgnieszka Konarska z Kielc „Ballada o niebie i ziemi”
Fundator nagrody:
- Starosta Powiatu Wyszkowskiego  Bogdan Pągowski - 1000 zł

 Nagroda Zespół „Tonika” z Zielonej Góry  „Króliczek”
Fundator nagrody:
- Poseł Henryk Kowalczyk  - 1000 zł

 NagrodaAnna Szatybełkoz Malborka   „Małe tęsknoty”
Fundator nagrody:
- Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Józef Biernacki - 1000 zł

 Nagroda Beata Kawczyńska z Koszalina „Za szybą”
Fundator nagrody:
- Przewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Małgorzata Ślesik Nasiadko - 1000 zł

 NagrodaMałgorzata Główka z Kielc „Kołysanka Rosemary”
Fundator nagrody:
- Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500 zł

 NagrodaKinga Jurkiewicz z Torunia „Ludzkie gadanie”
Fundator nagrody:
- Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski - 500 zł

Wyróżnienia komplementarne:

 WyróżnienieMałgorzata Główka z Kielc  - „Kołysanka Rosemary”
Fundator nagrody:
- Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieWiktoria Trynkiewicz  z Lublina „Moknie w deszczu diabeł”
Fundator nagrody:
- Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieŁukasz Gocławski z Trzcianki „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”
Fundator nagrody:
- Prezes ZAiKS i Dyrektor ZAiKS Panowie Edward Pałłasz i Witold Kołodziejski - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieMichał Grobelny ze Szczecina  „Natalie – piękniejszy świat”
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieZespół „Tonika” z Zielonej Góry „Króliczek”
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Koszykówki Roman Ludwiczuk  - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieDorota Krawczyk z Chełmna - „Nie ma jak pompa”
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieJustyna Panfilewicz ze Skierniewic - „Walczyk”
Fundator nagrody:
- Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu Mieczysław Borowy - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieDorota Zygadło z Wrocławia „Dzień dobry Mr Blues”
Fundator nagrody:
- Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik - nagroda rzeczowa

 WyróżnienieMonika Bernaś z Koszalina „Wariatka tańczy”
Fundator nagrody:
- Prezesa Uniphar sp. z o. o. Krzysztof Włodarczyk - nagroda rzeczowa

Wyróżnienia organizatorów:

WyróżnienieSandra Rusin z Kielc „Obok nas”
Fundator nagrody:
- Dyrektora Domu Kultury „Hutnik” Artura Laskowskiego - nagroda rzeczowa

WyróżnienieMonika Skibicka z Golubia Dobrzynia „Najpiękniejsza”
Fundator nagrody:
- Przewodniczący Komisji Promocji Wyszkowa Marek Kamiński - nagroda rzeczowa 

WyróżnienieJoanna Dolata z Wrześni „Niech żyje bal”
Fundator nagrody:
- Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski - nagroda rzeczowa

WyróżnienieJanina Klimiuk z Czosnkowa „Papierowe ptaki”
Fundator nagrody:
- Zakład Fot. Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis - nagroda rzeczowa. 

WyróżnienieSandra Mika  z Krakowa „Jednego serca”
Fundator nagrody:
- Właściciel FHU „Wektor” w Wyszkowie Grzegorz Nowicki - nagroda rzeczowa

WyróżnienieJustyny Panfilewicz ze Skierniewic „Walczyk”
Fundator nagrody:
- Klub „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski - nagroda rzeczowa

Wyróżnienia laureatów:

 Wyróżnienia dla:  Beaty Kawczyńskiej, Sandry Miki i Justyny Panfilewicz
Fundator nagród:
- kompozytor Janusz Koman:

Nagroda Publiczności:
Łukasz Gocławski „Jeżeli kochać to nie indywidualnie” – nagroda rzeczowa

Nagroda mediów:

„Głos Wyszkowa” Redaktor Naczelny Maciej Sulima
- Justyna Panfilewicz ze Skierniewic - nagroda rzeczowa

„Kurier Wyszkowski” Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
- Sandra Rusin z Kielc - nagroda rzeczowa

„Wyszkowiak” Redaktor Naczelny Artur Laskowski
Sandra Rusin z Kielc - nagroda rzeczowa

Przedstawiciel FIDOF w Polsce Aleksander Pałac ufundował 9 nominacji do udziału w festiwalach zagranicznych dla:

  1. Małgorzaty Główki z Kielc (ze wskazaniem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „UNIVERSONG” na Teneryfie)
  2. Agnieszki Konarskiej z Kielc
  3. Sandry Miki z Krakowa
  4. Jolanty Dolaty z Wrześni
  5. Justyny Panfilewicz ze Skierniewic
  6. Anny Szatybełko z Malborka
  7. Łukasza Gocławskiego z Trzcianki
  8. Zespołu wokalnego „Tonika” z Zielonej Góry

Nominowani laureaci uzyskują prawo do udziału w wybranym przez siebie festiwalu w ciągu roku z listy Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF.





więcej fotografii:

finał »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2008

 
XV Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70
pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce
 
Pod patronatem:
Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall
Posła Henryka Kowalczyka
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa ZAiKS Edwarda Pałłasza i Dyrektora ZAiKS Witolda Kołodziejskiego
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piota Nurowskiego
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego
 
Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Krzysztof Heering
Janusz Kondratowicz
Jarosław Kukulski
Witold Pograniczny
Ryszard Poznakowski – przewodniczący jury
Ryszard Wolański
oraz
Brzostowska Ewa – Dyrektor Sekretariatu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
Kowalczyk Henryk – poseł;
Krzepicki Kamil – protokolant
Mróz Adam – wiceburmisrz Wyszkowa;
Rębowska Lucyna – z ramienia organizatora.
 
Jury komplementarne - sportowe:
Dmowski Jędrzej;
Klejnowska Aleksandra;
Petrich Henryk – przewodniczący jury sportowców;
Soćko Danuta i Ryszard;
Zieliński Władysław.
 
Jury komplementarne - organizatorów:
Kowalski Mariusz;
Kuśmierczyk Bartosz – zdobywca Grand Prix w Wyszkowie w 2007 roku.
Laskowski Artur – przewodniczący jury organizatorów;
Replewska Anna;
Rębowski Artur.
 
Gwiazda Festiwalu:
Edward Hulewicz
 
Nagrody:
 
Grand PrixPaulina Lenda ze Świdnicy - „Modlitwa”.
Fundator nagrody:
- Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik - 5000 zł. oraz srebrny klucz wiolinowy na kamieniu agat.
 
NagrodaKamila Daszuta z Zespołem One Way z Kielc - „Ja nie chcę nic”.
Fundator nagrody:
- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski - 3000 zł.
 
NagrodaTomasz Hoffmann  z Warszawy - „Nie ma piwa w niebie”.
Fundator nagrody:
- Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski - 3000 zł.
 
NagrodaAgnieszka Konarska z Kielc - „Papierowe ptaki”.
Fundator nagrody:
- Prezes ZAiKS Edward Pałłasz - 2000 zł.
 
Nagroda Dagmara Stanek  z Małogoszczy - „Gdybyś”.
Fundator nagrody:
- Poseł Henryk Kowalczyk  - 1200 zł.
 
NagrodaNatasza Topor z Białegostoku - „Grande valse brillante”.
Fundator nagrody:
- Dyrektor ZAiKS Witold Kołodziejski - 1000 zł.
 
Nagroda Patryk Sitasz  z Gorzowa Wielkopolskiego - „Bądź moim nadchnieniem”.
Fundator nagrody:
- Starosta Powiatu Wyszkowskiego  Bogdan Pągowski- 1000 zł.
 
NagrodaMarta Brząkała z Perzowa- „Dla ciebie jestem sobą”.
Fundator nagrody:
- Przewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Małgorzata Ślesik Nasiadko - 1000 zł.
 
NagrodaBeata Kawczyńska z Koszalina - „Deszcz w Cisnej”.
Fundator nagrody:
- Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Marek Głowacki- 1000 zł
 
NagrodaDorota Krawczyk z Chełmna - „Ludzkie gadanie”.
Fundator nagrody:
- Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Kalinowski - 500 zł.
 
NagrodaMarta Zając ze Szczecina - „Powiedz stary gdzieś ty był”.
Fundator nagrody:
- Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski - 500 zł.
 
Nagroda Małgorzata Jeśmontowicz  z Bytowa - „Płonąca stodoła”.
Fundator nagrody:
- Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Jakubiak - 300 zł.
 
 
Wyróżnienia komplementarne sportowców:
 
WyróżnienieMałgorzata Jeśmontowicz z Bytowa- „Płonąca stodoła”.
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Witold Dłużniak- nagroda rzeczowa
 
WyróżnienieDagmara Stanek z Małogoszczy - „Gdybyś”.
Fundator nagrody:
- Prezes polskiego Związku Lekkiej Atletyki Irena Szewińska – nagroda rzeczowa
 
WyróżnienieKamila Daszuta z Zespołem One Way z Kielc - „Ja nie chcę nic”.
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Niepełnosprawnych „Start” Witold Dłużniak - nagroda rzeczowa.
 
WyróżnienieŁukasz Brycki z Bydgoszczy - „Brzydcy”.
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Koszykówki Roman Ludwiczuk - nagroda rzeczowa.
 
WyróżnienieNatasza Topor z Białegostoku - „Gradne valse brillante”.
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski - nagroda rzeczowa.
 
WyróżnieniePaulina Lenda  ze Świdnicy - „Modlitwa”.
Fundator nagrody:
- Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki - nagroda rzeczowa.
 
 
Wyróżnienia komplementarne organizatorów:
 
WyróżnieniePaulina Lenda  ze Świdnicy - „Modlitwa”.
Fundator nagrody:
- Klub „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski - nagroda rzeczowa.
 
WyróżnienieMarta Brząkała  z Perzowa - „Dla ciebie jestem sobą”.
Fundator nagrody:
- Zakład Fot. Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis – nagroda rzeczowa.
 
WyróżnienieMarta Zając  ze Szczecina - „Powiedz stary gdzieś ty był”.
Fundator nagrody:
- Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska – 500 zł.
 
WyróżnienieKamila Daszuta z Zespołem One Way z Białegostoku – „Ja nie chcę nic”
Fundator nagrody:
- Prezes Butzbach Wyszków Roman Sierzputowski - Pobyt dla dwóch osób przez 7 dni w hotelu „Złoty widok” w Przysiece koło Karpacza
 
WyróżnienieMałgorzata Nakonieczna  z Kielc - „Eurydyki tańczące”.
Fundator nagrody:
- Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik – nagroda rzeczowa.
 
WyróżnienieNatasza Topor  z Białegostoku - „Grande valse brillante”.
Fundator nagrody:
- Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall – nagroda rzeczowa.
 
 
Nagroda Publiczności:
Paulina Lenda ze Świdnicy - „Modlitwa” - nagroda rzeczowa.
 
Nagroda mediów:
„Głos Wyszkowa” Redaktor Naczelny Maciej Sulima
- Natasza Topor zBiałegostoku - „Grande valse brillante” - nagroda rzeczowa
 
„Kurier Wyszkowski” Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
- Natasza Topor zBiałegostoku - „Grande valse brillante” - nagroda rzeczowa.
 
„Wyszkowiak” Redaktor Naczelna Lucyna Słowikowska
- Iga Grzywacka zPiszu - „Kolorowe jarmarki” - nagroda rzeczowa




więcej fotografii:

finał »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2007


XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70
pt. "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce

Pod patronatem
Ministra Edukacji Narodowej Romana Giertycha
Wiceministra Rolnictwa Henryka Kowalczyka
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa ZAiKS Edwarda Pałłasza i Dyrektora ZAiKS Witolda Kołodziejczyka
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:

Krzysztof Heering
Janusz Kondratowicz
Witold Pograniczny
Ryszard Poznakowski - przewodniczący jury
Ryszard Wolański

Gwiazda Festiwalu:
Andrzej Rosiewicz

Gwiazdy sportu:

Borowiak Wojciech - trener judo (Pawła Nastuli i innych);
Petrich Henryk - medalista Europy, świata i olimpijski w boksie;
Rudkowski Wiesław - mistrz Europy i wicemistrz olimpijski w boksie;
Wroński Andrzej - mistrz Europy, świata i olimpijski w zapasach;

Nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix - Bartosz Kuśmierczyk z Chorzel - "Natalie".
Fundator nagrody:
- Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik - 5000 zł.;
- Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie - srebrny klucz wiolinowy na kamieniu agat.

Nagroda I stopnia - Edyta Kręgiel z Koszalin - "Tańczące Eurydyki".
Fundator nagrody:
- Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski - 3000 zł.

Nagroda I stopnia - Marta Czerska i Łukasz Dąbrowski z Poświetne - "Stoję w oknie".
Fundator nagrody:
- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski - 3000 zł.

Nagroda - Beata Noszczyńska z Poznania - "Pocałunki".
Fundator nagrody:
- Prezes ZAiKS Edward Pałłasz i Dyrektor ZAiKS Witold Kołodziejczyk - 2000 zł.

Nagroda - Intryga II z Góry - "Zakochani są wśród nas".
Fundator nagrody:
- Prezes ZAiKS Edward Pałłasz i Dyrektor ZAiKS Witold Kołodziejczyk - 1000 zł.

Nagroda - Małgorzata Nakonieczna z Kielc- "Człowieczy los".
Fundator nagrody:
- Wiceminister Rolnictwa Henryk Kowalczyk - 1000 zł.

Nagroda - Klaudia Walencik z Tych - "Nie wierz mi, nie ufaj mi".
Fundator nagrody:
- Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski- 1000 zł.

Nagroda - Michał Kaczmarek z Ostrowii Wielkopolskiej - "Obok nas".
Fundator nagrody:
- Przewodniczący Rady Miasta Wyszkowa Marek Głowacki- 800 zł.

Nagroda - Anna Maria Urbanowska z Warszawy - "Proszę sądu".
Fundator nagrody:
- Minister Edukacji Narodowej Roman Giertych - Aparat cyfrowy.

Nagroda - Justyna Kucińska z Wyszkowa - "Biały krzyż".
Fundator nagrody:
- Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Kalinowski - 500 zł.

Nagroda - Agnieszka Konarska z Kielc - "Powrócisz tu".
Fundator nagrody:
- Prezes Butzbach Wyszków Roman Sierzputowski - Pobyt dla dwóch osób przez 7 dni w hotelu "Złoty widok" w Przysiece koło Karpacza.

Nagroda - Anna Szczerba z Zamościa - "Papierowe ptaki".
Fundator nagrody:
- Prezes klubu "2012" w Wyszkowie Andrzej Rębowski - 500 zł.

Wyróżnienie - Bartosz Kuśmierczyk z Chorzel - "Natalie".
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski- nagroda rzeczowa

Wyróżnienie - Klaudia Walencik z Tych - "Nie wierz mi, nie ufaj mi".
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Irena Szewińska - nagroda rzeczowa

Wyróżnienie - Małgorzata Nakonieczna z Kielci - "Człowieczy los".
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Niepełnosprawnych "Start" Witold Dłużniak - nagroda rzeczowa.

Wyróżnienie - Edyta Kręgiel z Koszalina - "Tańczące Eurydyki".
Fundator nagrody:
- Prezes Polskiego Związku Koszykówki Roman Ludwiczuk - nagroda rzeczowa.

Wyróżnienie - Małgorzata Jamrozy z Inska - "Gdzie ci mężczyźni".
Fundator nagrody:
- Mazowiecki Kurator Oświaty Grzegorz Tyszko - nagroda rzeczowa.

Wyróżnienie - Monika Skibicka z Golubia Dobrzynia - "Nie dokazuj".
Fundator nagrody:
- Zakład Fot. Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis - nagroda rzeczowa.

Nagroda Publiczności:
- Klaudia Walencik z Tych - "Nie wierz mi, nie ufaj mi" - nagroda rzeczowa.

Nagroda mediów:
"Głos Wyszkowa" Redaktor Naczelny Barbara Milewska-Foss
- Anna Maria Urbanowska z Warszawy - "Proszę sądu" - nagroda rzeczowa
"Kurier Wyszkowski" Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
- Beata Noszczyńska z Poznania - "Pocałunki" - nagroda rzeczowa.
"Kurier Wyszkowski" Redaktor Naczelna Janina Czerwińska
- Anna Maria Urbanowska z Warszawy - "Proszę sądu" - nagroda rzeczowa




więcej fotografii:

finał »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2006


XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70
pt. "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce"
Pod patronatem
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS Edwarda Pałłasza

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Krzysztof Heering
Janusz Kondratowicz
Witold Pograniczny
Ryszard Poznakowski - przewodniczący jury
Ryszard Wolański
Gwiazda Festiwalu:
Grażyna Łobaszewska

Grand Prix - Katarzyna Rościńska - "Wariatka tańczy"
Fundator nagrody:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik - 5000 zł.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - srebrny klucz wiolinowy na kamieniu agat

Nagroda I stopnia - Małgorzata Nakonieczna - "Walc Embarras"
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski - 3000 zł.

Nagroda II stopnia - Monika Hetmańska - "Kasztany"
Fundator nagrody:
Prezes ZAiKS Edward Pałłasz - 2000 zł.

Nagroda III stopnia - Dariusz Bernatek - "Dziwny jest te świat"
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Justyna Garbarczyk - 1000 zł.

Nagroda Specjalna - Michał Gunerka - "Natalii"
Fundator nagrody:
Prezes Butzbach Wyszków Roman Sierzputowski - 1500 zł.

Nagroda Specjalna - Szymon Kusarek - "Takie ładne oczy"
Fundator nagrody:
Marszałka Sejmu RP Jarosław Kalinowski - 500 zł + nagroda rzeczowa

Wyróżnienia:
I stopnia - Agnieszka Dyk - "Deszcz w Cisnej"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Powiatu Marek Owsianka - 500 zł.

II stopnia - Natalia Kaczorowska - "Gdybyś"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Warpas - 500 zł.

III stopnia - Wrzesińskie Studio Piosenki - "Powiedz stary gdzieś ty był".
Fundator nagrody:
Mazowiecki Kurator Oświaty - nagroda rzeczowa

Wyróżnienie Specjalne - Elżbieta Cabała - "Nie dokazuj"
Fundator nagrody:
Centrobud Oddział w Wyszkowie Marek Toński - nagroda rzeczowa

Wyróżnienie Specjalne - Magda Nikolas - "Gdzie ci mężczyźni"
Fundator nagrody:
Zakład Fot. Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis - nagroda rzeczowa

Nagroda Publiczności:
Dariusz Bernatek - "Dziwny jest ten świat"

Nagrody mediów:
Katarzyna Kania - "Parasolki" Nagroda "Kuriera Wyszkowskiego"
Katarzyna Rościńska - "Wariatka tańczy" Nagroda "Głosu Wyszkowa"




więcej fotografii:

finał »
jurorzy »
wykonawcy »


ROK 2005

Grand Prix - Michał Gasz - "Papierowe ptaki"
Fundator nagrody:
Marszałek Województwa Mazowieckiego dr Adam Struzik oraz ZAIKS - prezes Edward Pałłasz i dyrektor Witold Kołodziejski

Nagroda specjalna I stopnia - Agnieszka Dyk - "Polska Madonna"
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie burmistrz Grzegorz Nowosielski

Nagroda specjalna II stopnia - Alicja Kalinowska - "Gdybyś"
Fundator nagrody:
Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Czarnecki

Nagroda specjalna III stopnia - Barbara Lenarcik - "Księżyc w nowiu"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Chodkowski

Wyróżnienia specjalne:
I stopnia - Karolina Kamzela - "Poszłabym za Tobą"
II stopnia - Natalia Gadzina - "Śpiewam pod gołym niebem"
III stopnia - Katarzyna Kuraś - "Ja dla Pana czasu nie mam"
Wyróżnienie Polskiego Związku Koszykówki - Aleksandra Marszał - "Tylko mnie poproś do tańca"

Nagroda Publiczności:
Aleksandra Dyk - "Polska Madonna"

Nagroda mediów:
Anna Kozłowska - "Tyle słońca w całym mieście" - Nagroda "Kuriera Wyszkowskiego"





ROK 2004

Grand Prix - Marina Łuczenko - "Dziwny jest ten świat"
Fundator nagrody:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dr Adam Struzik

Nagroda specjalna I stopnia - Michał Gasz - "Nie widzę ciebie"
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie burmistrz Grzegorz Nowosielski

Nagroda specjalna II stopnia - Oktawia Kawęcka - "Miejska kołysanka"
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego - Justyna Garbarczyk

Nagroda specjalna III stopnia - Oliwia Bartuś - "Magiczne ognie" i Michał Bober - "Nim zgaśnie dzień"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Chodkowski

Wyróżnienia specjalne:
I stopnia - Marina Łuczenko - "Dziwny jest ten świat"
II stopnia - Michał Greszta - "Wiem, że nie wrócisz"
III stopnia - Mariusz Kalinowski - "Twój portret"

Wyróżnienia imienne:
Wyróżnienie PKOL - Michał Gasz - "Nie widzę ciebie"
Nagroda Ryszarda Wolańskiego - Małgorzata Uściłowska - "Czy mnie jeszcze pamiętasz"
Nagroda dla Najlepszego Wyszkowianina - Mariusz Kalinowski - "Twój portret"

Nagroda Publiczności:
Marina Łuczenko - "Dziwny jest ten świat"

Nagroda mediów:
Agnieszka Nastarowicz - "Tomaszów" - Nagroda "Kuriera Wyszkowskiego"





ROK 2003

Grand Prix - Sebastian Plewiński - "Jaskółka uwięziona"
Fundator nagrody:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dr Adam Struzik
Urząd Miejski w Wyszkowie burmistrz Grzegorz Nowosielski

Nagroda specjalna I stopnia - Michał Greszta - "Wiatr od Klimczoka"
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego - Justyna Garbarczyk.

Nagroda specjalna II stopnia - Mateusz Mijal - "Pod papugami"
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Chodkowski

Nagroda specjalna III stopnia - Małgorzata Rychlewska - "Jej portret"
Fundator nagrody:
Motel i restauracja "Bias" - Urszula Kaczmarczyk

Wyróżnienia specjalne:
Magdalena Bańkowska - "Gdybyś"
Dagmara Brudek - "Kasztany"
Agnieszka Sadowska - "Nie ma jak pompa"

Nagroda Publiczności:
Michał Greszta - "Wiatr od Klimczoka"

Nagroda mediów:
Mateusz Mijal - "Pod papugami" - Nagroda Telewizji Polskiej
Michał Greszta - "Wiatr od Klimczoka" - Nagroda Tygodnika "Puls Wyszkowa",



ROK 2002

Grand Prix - Monika Głębowicz
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - burmistrz Jan Malinowski
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Nagroda Specjalna I stopnia - Marta Kuszakiewicz
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego - Stanisław Jastrzębski

Nagroda Specjalna II stopnia - Ewa Tomczak
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie - Zbigniew Wiśniewski

Nagroda Specjalna III stopnia - Ilona Jewczak
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - wiceburmistrz Kazimierz Gołębiewski

Wyróżnienia Specjalne
Anna Maria Urbanowska
Artur Leszczyński
Agnieszka Siepietowska

Nagroda Publiczności - Monika Głębowicz - Nasielsk

Wyróżnienia mediów:
Monika Michalak
Fundatorzy:
Tygodnik Wyszkowski i Powiatowy Tygodnik "Wyszkowiak"





ROK 2001

Grand Prix - Jolanta Kowalska
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - burmistrz Jan Malinowski
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz prezes Klubu "2012" Andrzej Rębowski

Nagroda Specjalna I stopnia - Magdalena Supeł
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego - Stanisław Jastrzębski

Nagroda Specjalna II stopnia - Izabela Zięba
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie - Zbigniew Wiśniewski

Nagroda Specjalna III stopnia - Agnieszka Humięcka
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - wiceburmistrz Kazimierz Gołębiewski

Wyróżnienia Specjalne:
Marzena Michalczuk
Artur Leszczyński
Katarzyna Kaplukiewicz i Marek Halicki

Nagroda Publiczności - Tomasz Makowiecki

Wyróżnienia mediów - Ilona Groblica i Ilona Poćwierz
Fundatorzy: Powiatowy Tygodnik "Wyszkowiak" i Tygodnik Ostrołęcki





ROK 2000

Grand Prix - Małgorzata Markiewicz
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - burmistrz Jan Malinowski
Zakład Jubilerski "Asik" - Danuta i Stanisław świadkowscy

Nagroda Specjalna Starostwa Powiatu - Anna Wyszkoni
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu - Stanisław Jastrzębski

Nagroda Specjalna I stopnia - Michał Gasz
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie - Zbigniew Wiśniewski

Nagroda Specjalna II stopnia - Olga Szomańska
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - wiceburmistrz Kazimierz Gołębiewski

Nagroda Specjalna III stopnia - Magdalena Ziębińska
Fundator nagrody:
Polski Komitet Olimpijski W Warszawie

Wyróżnienie Specjalne:
Magdalena Supeł
Paweł Wenderski
Katarzyna Pasierbska
Hanna Stach

Nagroda Publiczności - Anna Wyszkoni

Wyróżnienia mediów - Agnieszka Pytlik i Joanna Kozak
Fundatorzy: Powiatowy Tygodnik "Wyszkowiak" i Tygodnik Ostrołęcki





ROK 1999

Grand Prix - Paulina Knecht
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - burmistrz Jan Malinowski
Zakład Jubilerski "Asik" - Danuta i Stanisław Świadkowscy

Nagroda Specjalna Starostwa Powiatu - Tomasz Głuchowski
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu - Stanisław Jastrzębski i Wicestarosta Justyna Garbarczyk

Nagroda Specjalna I stopnia - Alicja Zdzienicka - Jasło
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie - Zbigniew Wiśniewski

Nagroda Specjalna II stopnia - Zespół "Zawsze razem"
fundatorzy: Urząd Miejski w Wyszkowie - wiceburmistrz Kazimierz Gołębiewski

Nagroda Specjalna III stopnia - Małgorzata Stanek
Fundator nagrody:
Agfa StarPrint w Wyszkowie - Bogusław Babis i Marek Pażuch

Nagroda Publiczności - Alicja Zdzienicka

Wyróżnienia mediów - Urszula Szpakowska






ROK 1998

Grand Prix - Bartosz Szmidt
Fundator nagrody:
Urząd Miejski w Wyszkowie - burmistrz Jan Malinowski
Zakład Jubilerski "Asik" - Danuta i Stanisław Świadkowscy

Nagroda Specjalna I stopnia - Małgorzata Stanek
Fundator nagrody:
Wojewoda ostrołęcki - Jacek Duchnowski

Nagroda Specjalna II stopnia - Magdalena Kujawska
Fundator nagrody:
Wyszkowska Fabryka Mebli "Fama" - prezes Józef Kwiatkowski

Nagroda Specjalna III stopnia - Magdalena Śroń
Fundator nagrody:
Agfa StarPrint w Wyszkowie - Bogusław Babis i Marek Pażuch







Festiwale regionalne


ROK 1997

I miejsce - Alicja Łukaszewska
II miejsce - Remigiusz Danelczyk
III miejsce - Katarzyna Puchalska i Elżbieta Jankowska





ROK 1996

I miejsce -Magdalena Szymalska
II miejsce -Agata Rozumek
III miejsce - Zespół MAP





ROK 1995

I miejsce - Małgorzata Jesionowska
II miejsce - Piotr Budek
III miejsce - Magdalena Szymańska





ROK 1994

I miejsce -Ewa Zgoda
II miejsce -Katarzyna Puścizna
III miejsce - Remigiusz Danelczyk





   

Wykonanie strony www: Wyszków 84